Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Brunona, Jana, Wery 13 Lipca 2024, 01:00
Dziś 23°C
Jutro 17°C
Kraj
7 Listopada, 2023

Wieści z Brukseli: Za zwiększaniem świadomości hodowców zwierząt

Parlament Europejski podejmował decyzje na temat hodowli zwierząt futerkowych.Ważnym tematem w pracach Parlamentu Europejskiego była hodowla zwierząt futerkowych. Decyzje nie mogą być podejmowane pod presją wybranych środowisk czy pod wpływem emocji. Unia Europejska to blisko 500 milionów mieszkańców. Hodowla zwierząt futerkowych musi spełniać wymogi unijne i krajowe w zakresie dobrostanu zwierząt. Zwierzęta te nie powinny być przetrzymywane bez możliwości wybiegu, w dużym zagęszczeniu, które powoduje cierpienie oraz zwiększa ryzyko chorób odzwierzęcych. Niezbędne jest zwiększenie świadomości hodowców w tym zakresie.
- Nie jestem zwolennikiem przenoszenia pełnej regulacji hodowli na szczebel ogólnoeuropejski. Przepisy horyzontalne dotyczące hodowli zwierząt futerkowych powinny wynikać z odpowiedniego ustawodawstwa krajowego, uwzględniać specyfikę regionalną i wpływ stanowionego prawa na lokalne rynki pracy i struktury zatrudnienia. Odchodzenie od hodowli zwierząt futerkowych powinno również opierać się na systemie zachęt finansowych i odszkodowań dla hodowców oraz każdorazowo zakładać realistyczne vacatio legis pozwalające na reorientację profilu gospodarstw hodowlanych – stwierdza europosłanka Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!