Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 13:08
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kraj
16 Listopada, 2022

Wieści z Brukseli: Ułatwienia w transporcie towarów

Polska ma zielone światło na umowy Unii Europejskiej z Ukrainą i Mołdawią, które mają ułatwić transgraniczny transport towarów. To jedno z działań w ramach reakcji Unii Europejskiej na zakłócenia w sektorze transportu na Ukrainie i w Mołdawii, spowodowane nieuzasadnioną inwazją Rosji na Ukrainę.

- Ukraińska przestrzeń powietrzna została zamknięta dla ruchu cywilnego, a eksport morski poważnie ograniczony. Ukraina musi znaleźć alternatywne trasy drogowe, aby móc eksportować swoje zapasy zboża, paliwa, żywności i innych istotnych towarów. Podobne problemy ma Mołdawia, która potrzebuje alternatywnych dróg tranzytowych przez UE oraz pomocy w tranzycie ukraińskich towarów przez swoje terytorium. Ponadto umowa między UE a Ukrainą umożliwi ukraińskim kierowcom dalsze korzystanie z ich obecnych ukraińskich praw jazdy i świadectw kwalifikacji zawodowych do prowadzenia pojazdów w UE, bez konieczności posiadania międzynarodowego pozwolenia na prowadzenie pojazdów – mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!