Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Gracji, Lucjana 14 Czerwca 2024, 04:49
Dziś 15°C
Jutro 20°C
Kraj
31 Października, 2023

Wieści z Brukseli: Trudna sytuacja kobiet na Białorusi

Parlament Europejski wspiera Białorusinki w walce o demokrację i równe społeczeństwo.

Na ostatnim posiedzeniu komisji FEMM wspólnie z delegacją do spraw stosunków z Białorusią rozmawiano o sytuacji kobiet na Białorusi.
Podczas dyskusji Natallia Radzyna – redaktor naczelna Charter97 oraz Inna Kavalionak – przedstawicielka „Politzek.me” podzieliły się brutalną i bolesną rzeczywistością wielu kobiet na Białorusi.
- Kobiety więzione i prześladowane przez autorytarny system Łukaszenki są narażone na złe traktowanie ze względu na płeć – zastraszane, brutalnie bite, nie mają dostępu do opieki medycznej – naruszana jest ich godność. Dlatego należy wzywać władze Białorusi do zaprzestania represji, prześladowań, tortur i karygodnego traktowania białoruskich kobiet i wszystkich obywateli – mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!