Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 01:00
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kraj
31 Października, 2023

Wieści z Brukseli: Kobiety w ekonomii i finansach

Wspólne posiedzenie Komisji FEMM i ECON.

„Kobiety w ekonomii i finansach – debata na temat wyzwań w UE” to kolejne wydarzenie zorganizowane w kontekście Europejskiego Tygodnia Równości Płci w 2023 r.
Podczas wspólnego posiedzenia Komisji FEMM i ECON omówione zostały kwestie równości płci w dziedzinie spraw gospodarczych, walutowych i finansowych wraz z komisarz ds. usług finansowych, stabilności finansowej i unii rynków kapitałowych – Mairead McGuinness, jak również z trzema przewodniczącymi europejskich agencji nadzoru finansowego.
Podczas posiedzenia wysłuchano również wystąpień: Christine Lagarde – prezes Europejskiego Banku Centralnego, Janet Yellen – sekretarz skarbu USA oraz Kristaliny Georgievej – dyrektor zarządzającej Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
- Podczas posiedzenia podkreślane była potrzeba zachęcania kobiet do uczestniczenia w świecie gospodarki i finansów, a co za tym idzie – zwiększanie reprezentacji kobiet-ekonomistek na wiodących stanowiskach w instytucjach finansowych. Aby to było możliwe, należy umożliwić naukę na wysokim poziomie w zakresie nauk ekonomicznych – mówi poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!