Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 02:39
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kraj
24 Października, 2023

Wieści z Brukseli: Cyfrowe wizy dla bezpieczeństwa

Aby zwiększyć bezpieczeństwo strefy Schengen, wprowadzone zostaną wizy cyfrowe. Wizy będą bezpieczniejsze i trudniejsze do podrobienia.

- Ważna jest integracja i dostępność bez względu na niepełnosprawność, umiejętności językowe lub słaby zasięg Internetu. Poprzez cyfryzację procesu ubiegania się o wizę, przepisy mają na celu zmniejszenie kosztów i wysiłków wymaganych do złożenia wniosku, przy jednoczesnym zapewnieniu harmonijnych praktyk w całej Europie i poprawie jej bezpieczeństwa. Wnioski wizowe będą przetwarzane na jednej platformie internetowej, która będzie również informować wnioskodawców, który kraj otrzyma ich wniosek (w przypadku podróży do wielu krajów). Nowe wizy podpisane kryptograficznie są również bezpieczniejsze i trudniejsze do podrobienia – podkreśla poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!