Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Miłosza, Pawła, Tatiany 26 Stycznia 2021, 05:59
Dziś 1°C
Jutro 0°C
Kraj
2 Grudnia, 2020

Wielkopolska: Rok wojewody Łukasza Mikołajczyka

25 listopada 2020 roku mnął rok od momentu powołania przez premiera Mateusza Morawieckiego Łukasza Mikołajczyka na funkcję wojewody wielkopolskiego. W tym czasie, prócz realizacji programów rządowych, wojewoda od lutego br. na szczeblu województwa prowadzi działania związane z walką z wirusem SARS-Cov-2 i wywołaną nim chorobą COVID-19.

Czas pandemii COVID-19 mocno ograniczył działania związane z wizytami wojewody w wielkopolskich powiatach. W ciągu ostatnich 365 dni Łukasz Mikołajczyk odwiedził wszystkie wielkopolskie powiaty. – Aktywność w terenie ze względów epidemicznych została mocno ograniczona, choć od listopada 2019 do marca 2020 roku udało mi się choć raz odwiedzić większość powiatów. Nie ukrywam, że brakuje mi tego, bo spotkania z samorządowcami i mieszkańcami, spoglądanie z bliska na zmiany w regionach pomagają w codziennej pracy. Wierzę, że w 2021 roku uda nam się nadrobić ten czas, który zabrał nam COVID-19 – mówi Ł. Mikołajczyk.
Mimo sytuacji spowodowanej koronawirusem wojewoda nadzoruje prace związane z realizacją rządowych programów na terenie Wielkopolski. Wraz z końcem lutego 2020 r. dominujący stał się obszar związany ze służbą zdrowia.

~ m

Więcej w nr 49 (1406) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!