Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Brunona, Jana, Wery 13 Lipca 2024, 01:50
Dziś 23°C
Jutro 17°C
Łęka Opatowska
31 Października, 2023

Ustronie: Poszukują Marszałka w Ustroniu

28 października 2023 r. w Ustroniu koło Opatowa gościł Adam Sikorski – autor cieszącego się olbrzymią popularnością programu telewizyjnego „Było... nie minęło – Kronika Zwiadowców Historii”. Cel wizyty to próba odnalezienia przedwojennego popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego.

Inicjatorem przyjazdu ekipy telewizyjnej był regionalista Paweł Golik, który kilka miesięcy wcześniej zainteresował Adama Sikorskiego historią zaginionego popiersia (losy popiersia opisaliśmy w „TK” nr 29 z 19.07.2023 r.). Autor programu, po zapoznaniu się z historią Ustronia, dokumentacją fotograficzną popiersia Marszałka i rekonesansem w terenie, wspólnie z nadleśniczym Romanem Malikiem z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach i lokalną grupą miłośników historii, wytyczył przyszły teren poszukiwań.

~ Oprac. m

Więcej w nr 44 (1554) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!