Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 01:29
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Perzów
29 Września, 2021

Turkowy: Autokar zderzył się z pociągiem

Zderzenie autokaru z pociągiem towarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Turkowy.

20 września br., po godzinie 16.00, do dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu autokaru z pociągiem towarowym (lokomotywa o napędzie spalinowym) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Turkowy. Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego kępińskiej policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM).
- Kierujący autobusem, 60-letni mężczyzna, nie dostosował się do znaku „STOP” i nie zatrzymał autobusu przed linią wyznaczającą to miejsce, co spowodowało, że przód autobusu wjechał na torowisko tuż przed nadjeżdżający pociąg. W wyniku tego autobus został uderzony przez pociąg towarowy – wyjaśnił oficer prasowy KPP Kępno, sierż. Rafał Stramowski.

~ KR

Więcej w nr 38 (1447) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!