Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ady, Celestyny, Ireneusza 7 Kwietnia 2020, 08:56
Dziś 15°C
Jutro 17°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Trzcinica: Zwiększają ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych

Gmina Trzcinica w projekcie „Szkolny Klub Sportowy 2018”.

Gmina Trzcinica wraz z Zespołem Szkół w Laskach i Zespołem Szkół w Trzcinicy przystąpiła do projektu „Szkolny Klub Sportowy 2018”, który dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a jego realizatorem na terenie województwa wielkopolskiego jest Szkolny Związek Sportowy w Poznaniu.
Program polega na uruchomieniu i organizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego, głównie na terenie obiektów szkolnych. W Zespole Szkół w Trzcinicy powstanie jedna grupa męska prowadzona przez Krzysztofa Stefańskiego (gry zespołowe) oraz jedna grupa kobieca prowadzona przez Elżbietę Godek (zajęcia ogólnorozwojowe). Natomiast w Zespole Szkół w Laskach utworzona zostanie grupa mieszana prowadzona przez Małgorzatę Drzazgę (gry zespołowe). We wszystkich tych zajęciach uczestniczyć będzie łącznie 46 uczniów.
Główne cele programu to: promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie oferty ogólnodostępnych i bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone będą do 15 grudnia 2018 roku z częstotliwością 2 razy w tygodniu, w wymiarze czasowym 2 razy po 60 minut. Wszyscy uczestnicy zajęć objęci są ubezpieczeniem zapewnionym przez Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy. Gmina Trzcinica jako wkład własny zakupi zestawy koszulek.

~ Oprac. bem

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!