Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 4 Lipca 2020, 04:10
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Trzcinica
31 Października, 2019

Trzcinica: Uchwalono opłaty za żłobek

X Sesja Rady Gminy Trzcinica odbyła się w czwartek, 17 października 2019 r.

Podczas październikowej sesji radni podjęli szereg przewidzianych w porządku obrad uchwał.
Tego dnia przyjęto uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Trzcinica na 2019 rok, a także zmiany wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy na lata 2019-2033. Podczas obrad radni dokonali wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Kępnie do orzekania w sprawach zakresu prawa pracy na kadencję 2020-2023. Została nim Gabriela Pawlik.
Trzciniccy radni pochylili się też nad całym blokiem uchwał związanych z ruszającym w grudniu w Trzcinicy oddziałem żłobkowym. Przyjęli plan nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami, a także ustalili wysokość opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Najdłużej radni zatrzymali się przy uchwale w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka w żłobku utworzonym przez Gminę Trzcinica oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie. Rodzice, którzy oddadzą dzieci do gminnego żłobka zapłacić będą musieli złotówkę za godzinę pobytu dziecka w żłobku oraz maksymalnie 6 zł za jego dzienne wyżywienie. Żłobek zapewnia opiekę nad dzieckiem do 10 godzin dziennie. Jak poinformowano, po przeliczeniu godzin wyniesie to w sumie około 280 złotych miesięcznie.
Podczas dyskusji nad projektem tej uchwały pojawiły się opinie, że proponowana stawka jest za niska.
Głos w sprawie zabrał wójt gminy Grzegorz Hadzik.

~ bem

Więcej w nr 44 (1350) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!