Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 18:47
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Trzcinica
29 Lipca, 2020

Trzcinica: Trzcinioki dla trzcinioków

Pomoc dla poszkodowanych przez powódź w gminie Trzcinica w powiecie jasielskim.

Trzcinica gmina Jasło to miejscowość położona w malowniczym terenie w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim. Miejscowość leży nad rzeką Ropą. Z racji wykopalisk archeologicznych Trzcinica nazywana jest „ Troją Północy”. Znajduje się tu skansen archeologiczny „Karpacka Troja”
Z sołectwem Trzcinica gmina Jasło w 2016 roku została nawiązana współpraca. Przedstawiciele sołectwa Trzcinica gmina Jasło gościli w naszej gminie w 2017 roku w trakcie IX Dni Gminy Trzcinica. Wiele radości sprawił występ kapeli „Trzcinioki”.
27 czerwca 2020 roku tereny, na których leży Trzcinica gmina Jasło nawiedziły gwałtowne ulewy, które spowodowały powódź, skutkiem której były liczne zniszczenia.
1 lipca 2020 roku z inicjatywy wójta gminy Trzcinica odbyło się spotkanie z sołtysami gminy Trzcinica w sprawie ewentualnej pomocy dla osób poszkodowanych w powodzi. Decyzja była jednogłośna na „tak”. W pomoc zaangażowali się księża, sołtysi wraz z radami sołeckimi, KGW, OSP, organizacje i stowarzyszenia, firmy a także mieszkańcy.
W dniach od 13 do 15 lipca 2020 roku w poszczególnych sołectwach gminy Trzcinica zbierane były artykuły pierwszej potrzeby, pościel oraz meble dla mieszkańców poszkodowanych na skutek powodzi. 21 lipca 2020 roku całość została załadowana, następnie 22 lipca 2020 roku dostarczona do Trzcinicy gmina Jasło. Transport nieodpłatnie udostępnił Marcin Gatner.

~ Oprac. m

Więcej w nr 31 (1388) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!