Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Filipa, Sylwany, Witalisa 10 Lipca 2020, 17:19
Dziś 21°C
Jutro 12°C
Rozrywka
28 Czerwca, 2019

Trzcinica: Święto gminy z muzyką, zabawą i sportem

16 czerwca 2019 r. mieszkańcy i goście bawili się podczas jedenastej edycji Dni Gminy Trzcinica.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: wójt Grzegorz Hadzik, przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk i sekretarz gminy Trzcinica Renata Ciemny.
Pierwszym punktem programu były występy dzieci z Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach. Występujący zostali nagrodzeni oklaskami i słodkimi upominkami. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy ze Słonikiem Andym. Ponadto w tym dniu każde dziecko miało wolny wstęp na dmuchane zamki i suche baseny.
Następnie wystąpiła grupa taneczna działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.
Równolegle na „Orliku” rozgrywano Turniej Sołectw Gminy Trzcinica. Także sala sportowa Zespołu Szkół w Trzcinicy była wykorzystana, gdyż odbywały się tam zawody koszykarskie dla dzieci i młodzieży. W tym dniu podsumowano także sezon Gminnego Klubu Sportowego. Na scenie pojawiły się grupy piłkarskie wraz z trenerami: Przemysławem Fuczyło, Grzegorzem Szarem i Krzysztofem Ludwiczakiem oraz prezesem Januarym Fuskiem.
Dużym zainteresowaniem w tym dniu cieszyły się stanowiska poszczególnych sołectw, na których swoje wyroby prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, zapraszając do degustacji przygotowanych smakołyków. Każde z KGW zostało nagrodzone koszem słodkości.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 26 (1332) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!