Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 05:23
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Trzcinica
16 Kwietnia, 2020

Trzcinica: Rada obradowała w trybie zdalnym

W Trzcinicy odbyła się „zdalna” sesja Rady Gminy.

8 kwietnia 2020 r. w zdalnym trybie uczestniczyła Rada Gminy Trzcinica. Taki tryb umożliwia sprzęt, który został zakupiony w 2018 r.
Rozpoczynając sesję, wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przekazał informację o działaniach podjętych w celu zminimalizowania zagrożenia epidemiologicznego wywołanego przez chorobę COVID-19. Dotyczyło to wyposażania jednostek OSP, a także części pracowników GOPS i Urzędu Gminy w środki ochrony, w tym ubrania ochronne zgodne między innymi z normą ochrony biologicznej EN14126, rękawiczki nitrylowe, maseczki twarzowe typu FFP2 i FFP3, gogle ochronne, maseczki jednorazowe (tzw. chirurgiczne), środki dezynfekcyjne i pomocnicze. Ponadto przekazano mieszkańcom maseczki ochronne w celu zabezpieczenia.
Następnie wójt przedstawił aktualną sytuację finansową Gminy Trzcinica z uwzględnieniem wpływów środków finansowych, a także ze stopniem realizacji zadań i inwestycji już rozpoczętych i planowanych. - Obecnie sytuacja jest stabilna, ale zostały podjęte działania w zakresie racjonalizowania wydatków lub ich ograniczani – podkreślił G. Hadzik.

~ Oprac. m

Więcej w nr 16 (1373) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!