Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ingi, Maurycego, Sambora 25 Października 2020, 14:50
Dziś 13°C
Jutro 16°C
Sport
2 Lipca, 2019

Trzcinica: Programy sportowe dla dzieci i młodzieży

Na terenie gminy Trzcinica z udziałem środków zewnętrznych realizowane są zadania i programy dla dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej oraz sportu.

Od początku roku w szkołach organizowane były zajęcia w ramach programu Szkolnego Klubu Sportowego 2019 przy udziale środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jest to II edycja tego programu w gminie Trzcinica. Polega on na organizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W Zespole Szkół w Laskach działają 2 takie grupy, również 2 grupy uruchomione zostały w Zespole Szkół w Trzcinicy. Są to zarówno zajęcia w grach zespołowych, jak również ogólnorozwojowe.
W IV kwartale tego roku grupa ponad 50 dzieci z obu zespołów szkół przystąpi do udziału w powszechnej nauce pływania „Umiem pływać”. Realizacja tego zadania podejmowana jest przy współpracy z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS z Poznania, który pełni rolę operatora zadania. Program adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny oraz powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Łącznie przewidziano 20 bloków zajęciowych. Dofinansowanie pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
Ponadto pozaszkolne zajęcia sportowe w grach zespołowych organizowane są również również w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych. Jedna z tych grup dotyczy koszykówki, a druga siatkówki. Natomiast na „Orliku” w Trzcinicy animator sportu w maju rozpoczął cykliczne zajęcia i turnieje sprawnościowe dla dziewczyn w wieku 9-15 lat. Podczas pierwszych z nich grano w tzw. „dwa ognie”. Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.
Medale przewidziano również dla uczestników zajęć nauki pływania, a osoby zgłoszone do zajęć SKS 2019 otrzymają koszulki.

~ Oprac. bem 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!