Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 07:07
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Trzcinica
10 Listopada, 2017

Trzcinica: Program rewitalizacji gminy Trzcinica uchwalony

20 października br. Rada Gminy Trzcinica podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Programu Rewitalizacji Gminy Trzcinica na lata 2017-2023”.

Przyjęty dokument jest efektem realizacji projektu pn. „Przygotowanie Programu Rewitalizacji Gminy Trzcinica” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w ramach wsparcia dla programów rewitalizacji gmin w perspektywie finansowej 2014-2020.
Całość prac obejmowała przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Urzędu Gminy oraz zorganizowanie badań ankietowych wśród mieszkańców i otwartych spotkań roboczych. Końcowy etap to konsultacje społeczne, podczas których można było zgłosić uwagi do projektu Programu.
Wykonawcą programu rewitalizacji po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i podpisaniu umowy była firma „Remedis” z Poznania. Zapisy programu podlegały licznym weryfikacjom, w tym kilku dokonanym przez zespół rewitalizacyjny działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.
Realizacja projektu obejmowała także organizację spotkania podsumowującego całość prac, które odbyło się w Urzędzie Gminy Trzcinica w sali sesyjnej 24 października.
Gmina Trzcinica wystąpiła już z wnioskiem o umieszczenie „Programu Rewitalizacji Gminy Trzcinica na lata 2017-2023” w wykazie programów rewitalizacji województwa wielkopolskiego.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!