Trzcinica: Powstanie street workout park
Umowa na budowę elementów street workout w Trzcinicy podpisana.
18 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się spotkanie wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, podczas którego podpisana została umowa o przyznaniu pomocy na budowę elementów street workout w Trzcinicy.
Projekt pn. „Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica” został pozytywnie oceniony i otrzyma dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość całego zadania to 90.012,20 zł przy dofinansowaniu w wysokości 57.274,00 zł.
Zadanie uwzględnia przygotowanie terenu i montaż 5 urządzeń (drążków, drabinek itp.) do ćwiczeń polegających na wykorzystaniu wyłącznie własnej masy ciała, czyli aktywności fizycznej w formie kalisteniki. Ponadto, powstaną nowe elementy małej architektury w formie ławek, oświetlenia i punktu do selektywnej zbiórki odpadów. Planowane jest również ustawienie stołów do gry w szachy oraz do gier planszowych. Całość terenu zostanie ogrodzona. Realizacja zadania przewidziana jest w drugiej połowie tego roku.
~ Oprac. bem
Więcej w nr 11 (1317) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.
Bądź pierwszy!