Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 14:29
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Powiat
23 Października, 2020

Trzcinica: Otwarcie drogi Laski – Trzcinica

W sobotę, 17 października 2020 r., miało miejsce oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej łączącej miejscowości Laski i Trzcinica. Oddana do użytku inwestycja to jedno z największych zadań drogowych prowadzonych przez kępińskie starostwo.

W otwarciu drogi udział wzięli udział m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, asystent wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka - Dawid Korzeniowski, posłowie: Tomasz Ławniczak i Katarzyna Sójka, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Robert Kieruzal, Alicja Śniegocka oraz Renata Ciemny, wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz przedstawiciele wykonawcy z prezesem Zarządu firmy „Larix” Kajetanem Sową. - To największa inwestycja w historii powiatu kępińskiego - mówi starosta R. Kieruzal, przedstawiając jednocześnie preliminarz budowy drogi oraz koszty realizacji inwestycji. - Koszt całkowity oddanej do użytku inwestycji to 11.469.332,22 zł. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia możliwa była dzięki pozyskanym przez Powiat Kępiński dwóm dotacjom zewnętrznym. Pierwsza z nich to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 8.830.621,00 złotych. Druga dotacja to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.400.000,00 złotych. Pozyskane środki zewnętrzne to 89% kosztów tego zadania - wylicza starosta.

~ Oprac. m

Więcej w nr 43 (1400) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!