Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 22:52
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kultura i oświata
28 Października, 2020

Trzcinica: Nominacja za publikację

Publikacja historyczna dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renaty Gość pt. „Dzieje Trzcinicy od początku istnienia do 1950 r.” została zakwalifikowana do Nagrody Historycznej Miasta Stołecznego Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego 2020.

Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się tylko 85 tytułów publikacji historycznych, z których zostanie wyłoniona jedna nagroda. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w grudniu 2020 r.
Nagroda, ustanowiona w grudniu 2018 roku uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy, jest kontynuacją powstałej w 2009 roku nagrody za najlepszą książkę poświęconą historii Polski – od odzyskania niepodległości w 1918 roku do czasów współczesnych. W konkursie mogły startować autorskie prace historyczne (pierwsze polskie wydanie książki autora polskiego i pierwsze polskie wydanie przekładu autora zagranicznego), dzienniki i pamiętniki oraz edycje źródłowe. Celem konkursu jest popularyzacja książki historycznej oraz osoby patrona, autora słynnych „Rozmów z katem”.

~ Oprac. m

Więcej w nr 44 (1401) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!