Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:53
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Trzcinica
10 Listopada, 2017

Trzcinica: Nauka pływania dla uczniów

W październiku 2017 r. w gminie Trzcinica rozpoczęła się VIII edycja zajęć nauki pływania dla uczniów ze szkół podstawowych w formie pozaszkolnych zajęć sportowych.

W zajęciach, które odbywają się w obiekcie krytej pływalni w Namysłowie, udział bierze łącznie 71 uczniów. Zaplanowano 9 wyjazdów w okresie do grudnia br. Uczestnicy tradycyjnie otrzymali czepki pływackie, a zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy nauki pływania, natomiast za bezpieczeństwo odpowiadają dodatkowo ratownicy wodni i opiekunowie. Głównym celem zajęć, oprócz nabywania typowo umiejętności pływackich, jest oswojenie uczestników
z wodą oraz przedstawienie zasad korzystania z akwenów wodnych. Zajęcia w ramach działań profilaktycznych będą także korygować wady postawy i promować aktywność fizyczną.
– W bieżącej edycji objęliśmy nauką pływania wszystkie chętne dzieci z drugich i trzecich klas obu szkół podstawowych – dodaje wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!