Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 02:20
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Trzcinica
26 Października, 2017

Trzcinica: Naprawiają boiska

Prace konserwacyjne na boiskach sportowych.

W październiku przeprowadzono prace konserwacyjne boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią przy pomocy specjalistycznych maszyn. Wykonawcą robót była firma SportCare Paweł Psujek z Oleśnicy, która została wybrana w drodze postępowania przetargowego.
W pierwszej kolejności prace prowadzono na terenie Orlika w Trzcinicy. Konserwacja boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą polegała na wykonaniu drobnych napraw typu podklejenia. Następnie boisko zostało oczyszczone ze zanieczyszczeń naturalnych jak liście i śmieci, przeprowadzono szczotkowanie nawierzchni, jak również uzupełnienie granulatu utrzymującego włókna trawy w odpowiedniej pozycji. Kolejny etap konserwacji obejmował równomierne rozprowadzenie granulatu na całej powierzchni boiska. Do tego celu zamówiono i zużyto ponad 1 tonę tego materiału. W ramach przeprowadzonych prac konserwatorskich oczyszczono także nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego wykonanego z poliuretanu w Trzcinicy oraz dokonano miejscowych napraw nawierzchni na boisku wielofunkcyjnym w Laskach. Podjęte działania mają na celu utrzymanie boisk ze sztuczną nawierzchnią w odpowiednim stanie technicznym oraz wydłużyć okres ich bezpiecznego użytkowania.
Szczególnie ważne jest wykonanie wszelkich podklejeń i uzupełnień ubytków nawierzchni w celu uniknięcia uszkodzeń podbudowy z uwagi na zbliżający się okres zimowy.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!