Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Angeli, Przemysława, Zenobii 29 Października 2020, 20:44
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
15 Października, 2020

Trzcinica: Legenda o Wandzie w bibliotece

2 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa ze współczesną adaptacją legendy o księżniczce Wandzie.

Spektakl gry aktorskiej pt. „Legenda o Wandzie, co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” obejrzały dzieci z terenu gminy Trzcinica. Legenda o Księżniczce Wandzie i Księciu Rytygierze przeniosła młodszych czytelników do Krakowa, gdzie poznali królewnę i historię prawdziwej miłości, ale także chęci dążenia do władzy. Po śmierci Króla Kraka do Wandy przyjeżdżało wielu śmiałków, którzy myśleli o ślubie z królewną. Wanda wierzyła jednak w prawdziwe uczucie i nie miała zamiaru się zgodzić. Za pieniądze nie można kupić uczuć, a to prawdziwe uczucie było dla królewny najważniejsze. Nikt nie wiedział, że Wanda ma już wybranka serca. To opowieść pełna humoru, która w doskonały sposób pokazała dzieciom, że nie można kupić miłości i tylko prawdziwe uczucia mają szansę zwyciężyć.

~ Oprac. m

Więcej w nr 42 (1399) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!