Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 02:50
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Trzcinica
26 Października, 2017

Trzcinica: Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

18 października 2017 r. w Trzcinicy obchodzone były Diamentowe i Złote Gody pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona przez ks. dziekana Wiesława Cieplika, proboszcza parafii Trzcinica, w kościele parafialnym w Trzcinicy. Po uroczystej mszy Jubilaci udali się do Domu Ludowego w Trzcinicy, gdzie zostali przywitani przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joannę Gatner słowami: Mija 60 i 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem, dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać.
Na judileuszu wystąpił Chór Szkolny Zespołu Szkół w Trzcinicy pod kierunkiem Renaty Adamskiej, który wykonał utwory „Możesz wszystko”, „Przepis na świat”, „Zagubiony książę”, a przy piosence „Sto lat” został wzniesiony toast za zdrowie Jubilatów.
Wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik życzył dostojnym Jubilatom zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego, który jest darem i jednocześnie wzorem dla wszystkich. Podziękował także za trud i wysiłek na rzecz społeczności lokalnej.
W uroczystości uczestniczyli również: przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, sekretarz Gminy Renata Ciemny oraz ks. wikariusz parafii Trzcinica Damian Weiss.
Pary obchodzące 50 lat pożycia małżeńskiego zostały odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Jubilaci z rąk ks. W. Cieplika otrzymali pasterskie błogosławieństwo od biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.
Wszystkie obecne na uroczystości pary otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki.
Przy wspólnej kawie dostojni Jubilaci mogli powspominać swoje wspólnie przeżyte lata i życzyć sobie wzajemnie kolejnych pięknych rocznic pożycia małżeńskiego.

50–lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

 • Krystyna i Józef Dinantowie
 • Kazimiera i Stanisław Jendrasiakowie
 • Maria i Bronisław Kończakowie
 • Zofia i Mieczysław Kosskowie
 • Zofia i Stanisław Lykowie
 • Wanda i Stanisław Maruszkowie
 • Krystyna i Edward Rybakowie
 • Daniela i Horst Sznajderowie
 • Maria i Jan Wylęgowie

 

60–lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

 • Zofia i Arkadiusz Czajowie
 • Janina i Czesław Jerzykowie
 • Marianna i Szczepan Maksymowie

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!