Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 19:01
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Trzcinica
10 Listopada, 2017

Trzcinica: „Aktywna tablica” dla uczniów i nauczycieli

Gmina Trzcinica pozyskała dotację w wysokości 14.000 zł na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Tablice interaktywne z projektorem, głośnikami i innymi urządzeniami pozwalającymi na przekazanie dźwięku zakupione zostaną dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.
Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, a także podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli. Lekcje i inne zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i innych pomocy dydaktycznych, co służyć ma rozwojowi kompetencji cyfrowych uczniów, ich zainteresowań, uzdolnień oraz kreatywności.
Na realizację przedsięwzięcia w gminie Trzcinica oprócz pozyskanych 14.000,00 zł przeznaczonych zostanie 3.500,00 zł z budżetu gminy.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!