Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 20 Stycznia 2022, 12:57
Dziś 1°C
Jutro -1°C
Perzów
10 Listopada, 2017

Trębaczów: Rozbudowują bazę sportowo-rekreacyjną

W gminie Perzów zakończono realizację dwóch zadań dofinansowanych w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

31 października br. zakończyły się prace związane z realizacją zadań: „Boisko z trąbą – modernizacja boiska sportowego w miejscowości Trębaczów” oraz „Żyj sportowo, czyli zdrowo – rozbudowa bazy rekreacyjno-sportowej w miejscowości Słupia pod Bralinem”. Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.
Na boisku w Trębaczowie przy aktywnym udziale mieszkańców została ułożona kostka brukowa, na której stanęła trybuna. Boisko zostało również wyposażone w oświetlenie.
Jednocześnie zakończyły się prace remontowe w Słupi pod Bralinem związane z wykonaniem nawierzchni pod ławką. Zamontowane zostały lampy solarne oraz bramki. Mieszkańcy zainstalowali barierki ochronne, kosz na śmieci i stojak na rowery. W następnej kolejności lokalna społeczność wspólnymi siłami wykonała piłkochwyty.
Na zaproszenie wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego sołtysi z gminy Perzów wraz z wójt Danutą Froń 5 listopada 2017 r. uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pod nazwą „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi” w Opatówku. Spotkanie było podsumowaniem dotychczasowej działalności i zaangażowania mieszkańców sołectw.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!