Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Kariny, Olgi 11 Lipca 2020, 19:22
Dziś 13°C
Jutro 19°C
Perzów
16 Sierpnia, 2019

Trębaczów: Razem zrobili więcej!

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębaczowie przez kilka dni pomagali naprawiać zniszczone dachy.

Nawałnica, która po kilku bardzo upalnych dniach przeszła, 1 lipca 2019 roku, przez Ligotę, Zbyczynę i Trębaczów, w znacznym stopniu zdewastowała ten obszar. Uszkodzone zostały głównie dachy wielu budynków oraz uprawy rolne. Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Perzów wzywani byli do pomocy przy zabezpieczaniu miejsc zerwanych linii elektrycznych, powalonych drzew, nieprzejezdnych dróg oraz zniszczonych pokryć dachowych.
Członkowie OSP w Trębaczowie wykazali się szczególną empatią i po uporządkowaniu okolic z własnej inicjatywy podjęli decyzję o wsparciu, mieszkającej w Ligocie, rodziny, która najmocniej ucierpiała podczas nawałnicy. Uznali bowiem, że ich wsparcie w usuwaniu szkód jest niezbędna, gdyż w tym gospodarstwie zniszczone lub uszkodzone zostały pokrycia dachowe na czterech budynkach. Strażacy zaoferowali swoją pracę, a poszkodowani okazaną pomoc przyjęli i sprawnie zorganizowali potrzebne materiały. Widząc interwencję grupy strażaków, do pomocy włączyli się także sąsiedzi i inni mieszkańcy Trębaczowa i Ligoty. Prace trwały niespełna tydzień i prowadzone były od wczesnych godzin popołudniowych do późnych godzin wieczornych. W pierwszej kolejności zabezpieczono przed zalaniem budynek mieszkalny, bo on właśnie najbardziej ucierpiał podczas nawałnicy, a następnie obiekty gospodarcze i inwentarzowy.
Solidarność mieszkańców sołectwa znana jest w okolicznych miejscowościach od wielu lat, a ten szlachetny czyn strażaków potwierdza znaną prawdę, że „Razem zrobimy więcej!”. Gratulujemy druhom ochotnikom energii i zapału w niesieniu pomocy innym. Oby więcej było takich inicjatyw!

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!