Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Gagrieli, Liwii, Leonarda 28 Lutego 2021, 08:23
Dziś 4°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
18 Lutego, 2021

Trębaczów: Mimo pandemii prężnie działały

Z nadejściem nowego roku Koło Gospodyń Wiejskich w Trębaczowie podsumowało swoją aktywność na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy.

Koło, pomimo trudnego roku, nie zawiesiło działalności. W pierwszych tygodniach panie spotykały się na warsztatach rękodzieła. Zorganizowały spotkanie integracyjne dla wszystkich członków Koła. Warsztaty rękodzieła tak bardzo się spodobały, że postanowiły zrobić ozdoby wielkanocne. Planowały kiermasz świąteczny, by umożliwić mieszkańcom zakup ozdób. Tym trudniej przyszło odwołanie go ze względu na rozwijającą się pandemię. Ponowne spotkanie odbyło się dopiero w czerwcu, gdy panie i panowie podjęli wyzwanie i robili pompki i przysiady dla Wojtusia, by wesprzeć jego leczenie. W sierpniu z humorem i wielkim zaangażowaniem odbyła się inscenizacja i czytanie „Balladyny”, co zostało uwiecznione na filmie. Trud został nagrodzony, KGW otrzymało bon upominkowy do realizacji w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Jeszcze w sierpniu odbyła się wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. Liczni uczestnicy zwiedzili Błędne Skały, Kudowę Zdrój, kopalnię złota w Złotym Stoku oraz Ząbkowice Śląskie.

~ Oprac. m

Więcej w nr 7 (1416) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!