Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 20:42
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Perzów
23 Czerwca, 2021

Trębaczów: Doszło do wybuchu gazu

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Trębaczowie.

W niedzielę, 20 czerwca br., o godzinie 9.19, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu butli z gazem propan-butan w budynku mieszkalnym w Trębaczowie. Do zdarzenia zadysponowano liczne siły i środki z terenu powiatu kępińskiego i oleśnickiego, a także Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą (SGPR) w Wałbrzychu. Łącznie na miejsce udały się 23 zastępy złożone z 43 strażaków oraz 3 psy ratownicze, a także Grupa Dochodzeniowo-Śledcza Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM).
Po dotarciu stwierdzono, że doszło do wybuchu w budynku mieszkalnym, stanowiącym zabudowę szeregową. Uszkodzeniu uległ segment, w którym doszło do wybuchu, oraz segmenty z nim sąsiadujące. Wszyscy – 15 osób – ewakuowali się z budynku przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna osoba – kobieta w wieku 71 lat – doznała powierzchownych obrażeń ciała i wymagała pomocy medycznej.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 24 (1433) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!