Marii, Marzeny, Ryszarda 26 Kwietnia 2024, 21:33
Dziś 8°C
Jutro 18°C
22 Maja, 2018

Tenis stołowy: Tenisowe zmagania pracowników oświaty

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim odbył się V Ogólnopolski Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Duży sukces osiągnęli kępińscy pedagodzy: były katecheta Jan Sobczak, który w kategorii powyżej 70 lat zajął trzecie miejsce oraz emerytowany nauczyciel plastyki i języka niemieckiego Jan Kasendra, który w najliczniej obsadzonej kategorii 51-60 lat także był trzeci.

Bardzo dobrze radził sobie Jan Kasendra również w kategorii open, gdzie wygrywał mecz za meczem, a uległ dopiero późniejszemu zwycięzcy, najlepszemu w kategorii 41-50 lat, wielokrotnemu Mistrzowi Polski Nauczycieli (młodszemu od siebie o 13 lat) Sebastianowi Krupie z Chorzowa 1:3, a w meczu o trzecie miejsce Leszkowi Janeczkowi z Pajęczna (2 zawodnikowi kategorii 41-50 lat) po zaciętym boju 2:3 i zajął ostatecznie czwarte miejsce. Najstarszym zawodnikiem był Adam Sznajderski z Wrocławia, który ukończył 82 lata. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Okręgu Opolskiego ZNP, Zarząd Oddziału ZNP w Gorzowie Śląskim oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego- Sławomira Broniarza, starosty Powiatu Oleskiego Stanisława Belki oraz Burmistrza Gorzowa Śląskiego Artura Tomali. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca pierwsze otrzymali puchary oraz dyplomy ufundowane przez Zarząd Główny ZNP. Miejsca II-IV premiowane pucharami a V-VIII statuetkami ufundowanymi przez Zarząd Oddziału ZNP w Gorzowie Śląskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale ufundowane przez Zarząd Okręgu Opolskiego ZNP. W opinii uczestników turniej przygotowano i przeprowadzono wzorowo. Organizatorzy otrzymali wiele pochwał, podziękowań i zapewnienie o udziale w następnej edycji.