Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 09:38
Dziś 3°C
Jutro 9°C
24 Października, 2019

Tenis stołowy: Podwójne podium Kasendry

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1w Łodzi odbyły się kolejne już XXIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Duży sukces osiągnęli kępińscy pedagodzy, emerytowany nauczyciel plastyki i języka niemieckiego Jan Kasendra, który w kategorii 51-60 lat zajął znakomite 3 miejsce oraz były katecheta Jan Sobczak, który w kategorii powyżej 70 lat uplasował się na 5 miejscu.

Jan Sobczak walczył bardzo dzielnie i miał duże szanse na wyższą lokatę, ale po zaciętym boju uległ 2:3 wielokrotnemu medaliście poprzednich edycji oraz brązowemu medaliście w grze podwójnej w kategorii powyżej 75 lat Mistrzostw Polski Weteranów Adamowi Sznajderskiemu z Wrocławia. Potrafił również urwać seta Mistrzowi Polski, zwycięzcy Grand Prix Mistrzostw Polski Weteranów Zdzisławowi Orzechowskiemu z Łowicza. Natomiast Jan Kasendra po wygraniu rozgrywek grupowych przegrał tylko jeden mecz i to dopiero w półfinale z jak się później okazało nowym Mistrzem Polski, byłym zawodnikiem superligi, Bundesligi, reprezentantem Polski na Mistrzostwa Świata Weteranów w Las Vegas Arturem Rachańskim z Tomaszowa Lubelskiego.

Więcej w nr 43 (1349) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.