Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 15:15
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
22 Maja, 2019

Tenis stołowy: Pingpongiści zagrali o Puchar Burmistrza

W Hali Widowiskowo- Sportowej w Kępnie, rozegrano IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. W zawodach wzięli udział amatorzy z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego oraz zrzeszeni z takich klubów jak GUKS Byczyna, UKS Prosna Grabów, KTS Sieradz, UKS Piast Ostrzeszów, WZSN Start Wrocław, KTS Kalisz, Zenit Międzybórz, KS WKS Płomień MOSiR Syców.

Tenisiści rywalizowali na dziewięciu stołach w pięciu kategoriach. Najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki o Superpuchar (dla dwóch pierwszych zawodników w trzech męskich kategoriach). Najbardziej prestiżowy Superpuchar zdobył zawodnik UKS Piast Ostrzeszów, Bartosz Lewek z Myjomic, który w finale po zaciętej pięciosetowej walce zrewanżował się Jerzemu Ciekańskiemu za dotkliwą porażkę 0:3 w meczu grupowym rozgrywek o Superpuchar. Wykazał się przy tym wyjątkową odpornością psychiczną i doskonałą kondycją, gdyż w półfinale pokonał również w pięciu setach zwycięzcę kategorii 15-35 lat, 19-letniego zawodnika trzecoligowego GUKS Byczyna Tobiasza Sobczyka. Był to rewanż za przegrany minimalnie bo także w stosunku 2:3 finał najmłodszej kategorii. Udany come back po latach nieobecności w silnie obsadzonych turniejach zanotował Michał Gola z Kępna. Najpierw wygrał wszystkie mecze w grupie, później pokonał w półfinale Piotra Korczaka, a w finale uległ Jerzemu Ciekańskiemu i zajął tym samym znakomite drugie miejsce w kategorii mężczyzn 36-55 lat. Następnie w meczach grupowych rozgrywek o Superpuchar mimo porażki 1:3 z 23 lata młodszym trzecioligowcem Tobiaszem Sobczykiem pokonał go w pojedynku o trzecie miejsce 3:2, chociaż przegrywał już w piątym secie 3:7. Wysoką formę potwierdził Jan Kasendra, który jako jedyny z mieszkańców Kępna wygrał swoją kategorię.

~ BAS

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!