Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2024, 12:15
Dziś 5°C
Jutro 6°C
27 Listopada, 2019

Tenis stołowy: Niecodzienny wyczyn kępińskiego pingpongisty

Niecodziennego i wręcz niezwykłego wyczynu dokonał w ostatnich tygodniach czołowy tenisista stołowy naszego regionu. Mowa o Janie Kasendrze, który wygrywając pięć silnie obsadzonych turniejów z rzędu udowodnił, że ostatnio błyszczy formą.

Znany kępiński pasjonat tenisa stołowego Jan Kasendra w dwa ostatnie weekendy dokonał niezwykłego wyczynu, a mianowicie wygrał 5 turniejów z rzędu. Najpierw 10 listopada zwyciężył w V rundzie VI Grand Prix Sycowa w kategorii open powyżej 40 lat z udziałem zawodników IV i V ligi, a dzień później o czym już wspominaliśmy triumfował w Ogólnopolskim Turnieju z okazji Święta Niepodległości w kategorii 40-60 lat, również z udziałem IV i V ligi. Z kolei w sobotę, 16 listopada był najlepszy w III rundzie X Grand Prix Ziemi Kluczborskiej w Bogacicy w kategorii open bez podziału na wiek z uczestnictwem licencjonowanych tenisistów stołowych z IV i V ligi. Kolejnego dnia (17 listopada) zajął pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Oleśnicy w kategorii amatorów wyprzedzając zawodników o 40 lat i 35 lat młodszych od siebie, a po południu tego samego dnia wygrał zdecydowanie III turniej z cyklu IX Mistrzostw Wrocławia w kategorii powyżej 15 lat.