Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:20
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Sport
28 Września, 2018

Tenis stołowy: Jan Kasendra wicemistrzem Polski Amatorów

Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Poczesnej koło Częstochowy była gospodarzem Mistrzostw Polski Amatorów w tenisie stołowym. Duży sukces osiągnął 58-letni emerytowany nauczyciel z Kępna, Jan Kasendra, który w silnej konkurencji najlepszych amatorów (w tym również byłych zawodników) z całej Polski w kategorii 51-60 lat zajął drugie miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Jan Kasendra był blisko zdobycia mistrzostwa, gdyż po wygraniu grupy eliminacyjnej, wygrywał mecz za meczem w tym półfinał z Pawłem Burchardem 3:1. W meczu finałowym prowadził z Jackiem Madejem z Warszawy już 2:1 w setach, ale po zaciętym pojedynku uległ 2:3. Po zdobyciu trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Polski Amatorów w Toruniu przyszło jeszcze większe osiągnięcie – wicemistrzostwo Polski czyli jego najlepszy rezultat w karierze. Organizatorem zawodów było: Stowarzyszenie Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Częstochowie oraz Magazyn Polski PingPong – PINGPONG.COM.PL. Odbyły się one pod honorowym patronatem gójta gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy, który wręczył najlepszym pamiątkowe puchary, medale i talony do sieci sklepów sportowych.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!