Sergiusza, Teofila, Zyty 27 Kwietnia 2024, 19:56
Dziś 15°C
Jutro 20°C
31 Stycznia, 2019

Tenis stołowy: Charytatywnie z rakietą

Hala Sportowa Hasta La Vista we Wrocławiu gościła uczestników Charytatywnego Turnieju. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w trzech dyscyplinach: squashu, badmintonie i tenisie stołowym. uzbierane fundusze zostaną przekazane na fundację WWF, która zajmuje się ochroną środowiska.

W konkurencji dla tenisistów stołowych znakomicie spisał się Jan Kasendra, który w silnej konkurencji - bez podziału na kategorie wiekowe i płeć - zajął 3. miejsce. Kępnianin był bliski finału, gdyż wygrywał wyraźnie mecz za meczem, a dopiero w półfinale po zaciętej walce uległ późniejszemu zwycięzcy zawodnikowi WZSN Start Wrocław Andrzejowi Kamińskiemu 2:3 chociaż prowadził już 2:1 w setach, a po zmianie stron w 5 secie 5:3. W meczu o trzecie miejsce kępnianin pokonał 3:1 czołowego zawodnika Grand Prix Top 10 Tomasza Wolskiego. Dwukrotny zwycięzca tego cyklu Andrzej Kamiński wykazał się wyjątkową odpornością psychiczną, ponieważ również w meczu finałowym potrzebował 5 setów aby pokonać byłego zawodnika drugiej ligi Kacpra Zalesińskiego. Mecz ten miał swoistą dramaturgię, gdyż Andrzej Kamiński prowadził 2:0, później 2 kolejne sety wygrał dużo młodszy Kacper Zalesiński.

Więcej w nr 5 (1311) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.