Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:15
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Bralin
9 Listopada, 2017

Tabor Wielki: Będą nowe drogi w gminie Bralin

Łączny koszt prac na drogach w gminie Bralin wyniósł 457.040,18 zł.

Kończy się przebudowa drogi na odcinku 170 metrów w Goli. Jest to włączenie do drogi wojewódzkiej. W jej ramach została wykonana korekta geometrii i parametrów łuków zarówno poziomych, jak i pionowych. Jest też nowa konstrukcja nawierzchni. Przebudowie uległy istniejące zjazdy oraz włączenie drogi gminnej do drogi wojewódzkiej. Naturalnie powstały nowe pobocza oraz oznakowanie pionowe i poziome.
Nastąpiła również przebudowa drogi gminnej Tabor Wielki – Tabor Wielki-Chałupki. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 657 metrów. Droga została poszerzona do 4 metrów. Tu także wykonano nową konstrukcję nawierzchni i przebudowano istniejące już zjazdy. Umocnione zostały pobocza i uregulowano istniejące skrzynki wodociągowe. Poprzez ułożenie nawierzchni asfaltowej powstaje nowy ciąg komunikacyjny. Ma to duże znaczenie dla okolicznych mieszkańców, którzy zyskali nie tylko lepsze połączenie komunikacyjne do głównej drogi – zadowoleni są też rolnicy ze względu na lepszy dojazd do pól.
Łączny koszt prac wyniósł 457.040,18 zł. Gmina Bralin uzyskała dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w wysokości 116.250 zł. Prace wykonało Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.

~ UG Bralin

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!