Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 02:42
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Kępno
9 Listopada, 2017

Świba: Pasowanie na przedszkolaka

„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani, Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie” - tak zaśpiewały dzieci z Przedszkola w Świbie w dniu pasowania na przedszkolaka.

20 października 2017 r. w Przedszkolu w Świbie odbyła się bardzo ważna uroczystość dla wszystkich dzieci – pasowanie na przedszkolaka, przygotowane pod kierunkiem Izabeli Długowskiej–Hanas. – My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie. Lecz sobie nie myślcie, że to będą cuda. My sami nie wiemy czy nam się to uda – takimi słowami i piosenką dzieci powitały dyrektor – Izabelę Ambrozik oraz przybyłych gości.
Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny: piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. W dalszej części dzieci głośno powtórzyły słowa ślubowania: Przyrzekamy: być od dziś przedszkolakami, nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje panie kochać, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka, nauczymy się dziękować, i porządnie się zachować, od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami. Następnie rozpoczęła się ceremonia pasowania. Dyrektor przedszkola kładła na ramieniu każdego dziecka wielką kredkę i nadawała mu miano przedszkolaka. Na pamiątkę tej ważnej chwili każdy przedszkolak otrzymał piękny dyplom oraz słodkie upominki. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończyła się wspólnymi zabawami.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!