Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:11
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
7 Grudnia, 2017

Sport: Zagrają o Puchar Prezesa PZPN

Decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, tej zimy odbędą się ogólnopolskie rozgrywki halowe o Puchar Prezesa w kategoriach U-11 (rocznik 2007) i U-12 (rocznik 2006). Turnieje eliminacyjne na szczeblu okręgu kaliskiego odbędą się już 16 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim.

Związki wojewódzkie zobligowane zostały do wyłonienia najlepszych drużyn na swoim terenie, które wezmą udział w turnieju finałowym, zaplanowanym na 17-18 lutego 2018 roku w Warszawie (koszty udziału drużyn będzie pokrywał Polski Związek Piłki Nożnej). Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN podjął decyzję o rozegraniu dwustopniowych eliminacji, mających na celu wyłonienie najlepszych zespołów w okręgach (grudzień), a następnie turnieju o mistrzostwo Wielkopolski i udział w finale krajowym (styczeń). Turnieje w okręgu kaliskim rozegrane zostaną w sobotę, 16 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 14 przy ulicy Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Od 9 do 13 ma parkiecie zameldują się zespoły z kategorii U-11, złożone z chłopców urodzonych w 2007 roku. O przepustkę do dalszych gier powalczą: Antonio Jarocin, Calisia Kalisz, Jarota Jarocin, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Akademia Talentów Krotoszyn, Łużyczanka Kuźnica Grabowska, Marcinki Kępno oraz Akademia Piłkarska Ostrzeszów. W godzinach od 14 do 18 na parkiecie zameldują się piłkarze urodzeni w 2006 roku. W kategorii U-12 zagrają: Akademia Reissa Jarocin, Calisia, KKS Włókniarz 1925 Kalisz, Pogoń Nowe Skalmierzyce, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Marcinki Kępno, KKS sp. Kalisz i Łużyczanka Kuźnica Grabowska.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!