Jarosława, Marka, Wiki 26 Kwietnia 2024, 01:28
Jutro 14°C
Sport
9 Listopada, 2017

Sport szkolny: ZSP nr 1 z sukcesami w Szkolnej LA

Tegoroczna, lekkoatletyczna jesień obfitowała w liczne wydarzenia sportowe, które dla reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie okazały się wyjątkowo pomyślne. Sportowcy z tej placówki oświatowej po raz kolejny wiedli prym w regionie. Między innymi po raz pierwszy wzięli udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Poznaniu, skąd przywieźli kilka cennych medali.

Na początku października reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie raz pierwszy uczestniczyli w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Poznaniu. Drużyna dziewcząt wróciła z tej imprezy z dwoma brązowymi medalami, które wywalczyły Wiktoria Woch w biegu na 100 metrów (13,47 sekundy) oraz sztafeta 4x100 metrów w składzie: Paulina Wawrzynek, Aleksandra Hołoś, Klaudia Pregiel oraz Wiktoria Woch – z czasem 53,48 sekundy ustanowiły nowy rekord szkoły i tylko o 0,02 sekundy przegrały srebrny medal. Tuż za podium w biegu na 100 metrów na czwartym miejscu uplasowała się Aleksandra Hołoś i na miejscu dziesiątym Paulina Wawrzynek (13,98 sekundy) na 68 startujących. Dobry start odnotowały także dziewczęta w biegu na 400 metrów. Klaudia Pregiel uplasowała się czwartym miejscu ( 64,07 sekundy), Hanna Brzezińska była czternasta ( 69,28 sekundy). Podobnie bieg na 800 metrów: Maja Drelak zajęła dziewiąte miejsce, Karolina Żurek była dwunasta, a Wiktoria Krowiarz minęła linię mety jako piętnasta. Natomiast w skoku w dal Klaudia Bryza zajęła dziesiąte miejsce ( 4,33 metra). Ostatecznie drużynowo reprezentacja dziewcząt zajęła drugie miejsce, tuż za I Liceum Ogólnokształcącym Puszczykowo, uzyskując wynik 1328 punktów. Drużyna chłopców z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie również wywalczyła wysokie lokaty w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. W biegu na 400 metrów drugie miejsce zajął Nikodem Wylęga z czasem 51,65 sekundy, poprawiając rekord szkoły o 0,81 sekundy. Sztafeta 4x100 metrów w składzie Krystian Uruski, Miłosz Wabnic, Oskar Tomaszek i Nikodem Wylęga w swojej serii zajęła pierwsze miejsce, ale ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu z czasem 46,35 sekundy. Godny odnotowania jest bieg na dystansie 1500 metrów Miłosza Laseckiego, który poprawił rekord szkoły o 27,51 sekundy i uzyskał szóste miejsce. Marcin Bijak pchnął 6-kilogramową kulą na odległość 10,20 metrów i uplasował się na dziewiątym miejscu, a Oskar Tomaszek z wynikiem 9,62 metrów na miejscu dwunastym. Drużynowo chłopcy zajęli czwarte miejsce, a do miejsca medalowego zabrakło im zaledwie jedenastu punktów.
Poznań był również gospodarzem Finału Wojewódzkiego Sztafetowych Biegów Przełajowych. Dziewczęta rywalizowały w sztafecie 10x800 metrów i po zaciętej walce wywalczyły trzecie miejsce (Hanna Brzezińska, Wiktoria Krowiarz, Emilia Froń, Jagoda Napierała, Paulina Więckowska, Paulina Wawrzynek, Karolina Żurek, Oliwia Cierpik, Klaudia Pregiel, Maja Drelak). Natomiast po heroicznej walce Nikodema Wylęgi na ostatniej 10-zmianie sztafeta chłopców (10x1000 metrów) zajęła drugie miejsce (Oskar Tomaszek, Karol Latusek, Tomasz Kosiński, Bartłomiej Garczarek, Michał Kowalczyk, Miłosz Wabnic, Eryk Bartkowiak, Kacper Kuropka, Miłosz Lasecki, Nikodem Wylęga, Szymona Gogół). Dodajmy, że opiekunami obu drużyn były Magdalena Tobias (dziewczęta) oraz Sylwia Bednarz (chłopcy).