Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 20:14
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Sport
16 Listopada, 2017

Sport: Szatnie „na medal” powstaną w regionie

Samorząd Województwa Wielkopolskiego uruchamia program „Szatnia na medal”, w ramach którego w przyszłym roku przeznaczy dwa miliony złotych na dofinansowanie budowy odpowiedniej jakości zaplecza szatniowo-sanitarnego. Wnioski o wsparcie będzie można składać od 27 listopada.

Projekt wdrażany przez Urząd Marszałkowski ma na celu podniesienie jakości obiektów, w których często zaplecze odbiega od standardów pozostałej części ośrodka. Środki przeznaczone zostaną na remont istniejących budynków szatniowo-sanitarnych, adaptację istniejących budynków w zakresie tych potrzeb, a także budowę. W sumie na ten cel zarezerwowano dwa miliony złotych, o które będzie można starać się poprzez lokalne samorządy. Wnioski o dofinansowanie składać będą mogły wielkopolskie powiaty i gminy. Program zakłada dofinansowania maksymalnie w 50% wartości inwestycji, przy czym wsparcie nie może przekroczyć wartości 100 tysięcy złotych. Warunkiem niezbędnym jest realizacja inwestycji w 2018 roku. Wnioski będą przyjmowane od 27 listopada. Program „Szatnia na medal” jest unikatową inicjatywą, która docelowo miałaby zostać rozszerzona na cały kraj. To również kolejna z inicjatyw w naszym regionie nakierowana na rozwój infrastruktury sportowej. W ostatnich latach Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel 240 milionów złotych, dzięki którym powstało 259. nowych obiektów sportowych, a kolejne ponad 100 milionów dołożono do realizacji mniejszych inwestycji.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!