Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 6 Sierpnia 2020, 00:41
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Sport
20 Maja, 2020

Sport: Kolejny etap odmrażania sportu

W ramach trzeciego etapu luzowania obostrzeń ministerstwo sportu przedstawiło nowe obowiązki i zalecenia. Główne zmiany dotyczą otwarcia hal sportowych oraz zwiększonej liczby osób korzystających z obiektów sportowych.

W poniedziałek, 18 maja, rozpoczął się kolejny, trzeci etap odmrażania sportu w Polsce. Decyzją rządu otwarte zostały między innymi hale sportowe. Więcej osób może też korzystać z otwartych obiektów wielofunkcyjnych typu orlik. W dalszym ciągu zamknięte pozostają natomiast siłownie, baseny, kluby fitness czy korty do squasha. Mają one zostać otwarte dopiero w czwartym etapie. Według minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk może stać się to pod koniec maja.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie obostrzeń obowiązujących od 18 maja w związku ze stanem epidemii. Zawiera ono wszystkie zapowiedziane kilka dni wcześniej nowe zasady korzystania z obiektów sportowych. Od 18 maja poluzowane zostały obostrzenia dotyczące trenowania na obiektach sportowych. Najważniejsza zmiana dotyczy otwarcia hal, co jest wybawieniem dla sportowców trenujących w takich obiektach. Natomiast zawodnicy ćwiczący na obiektach na świeżym powietrzu będą mogli prowadzić trening w większych grupach i z większą liczbą trenerów.

~ BAS

Więcej w nr 21 (1378) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!