Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 03:32
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
27 Lutego, 2019

Słupia p. Kępnem: Zabawa w świecie Disney’a

Bal karnawałowy w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

W sobotę, 23 lutego br., w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem po raz kolejny odbył się wspaniały bal karnawałowy pod patronatem starosty kępińskiego. Ta cykliczna impreza adresowana jest do dzieci z niepełnosprawnością i ich bliskich. Tym razem przyciągnęła ponad 200 dzieci z powiatu kępińskiego. Uroczystego otwarcia balu, w towarzystwie dyrektor szkoły Beaty Lebek, dokonali goście, m.in.: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, poseł Bożena Henczyca, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Krystyna Możdżanowska i Marek Potarzycki oraz przedstawiciele gmin.
Imprezę, jak co roku, rozpoczęła parada uczestników w baśniowych strojach. Organizatorzy zadbali o piękną, disney’owską scenerię – był nawet zamek z paryskiego Disneylandu, a na zabawę przybyły postacie z przeróżnych bajek. W tak magicznym otoczeniu o zabawę nie trudno, więc tańczących na parkiecie nie brakowało. Dzieci bawiły się wraz z rodzicami, a do pląsów przyłączyli się zaproszeni goście. Posypały się konfetti, a do zabawy zachęcały Myszki Mickey i Minnie. Karnawałowy bal w Słupi to już tradycja. Zaprezentowane stroje w dużej mierze wypożyczone zostały w salonie kostiumów karnawałowych, który mieści się w budynku Sedalu w Kępnie, Inicjatorzy doskonale wiedzą, jak połączyć integrację z zabawą i sprawić dzieciom mnóstwo radości. Przy wspaniałej muzyce, ze słodkimi upominkami i w cudownej atmosferze dzieci bawiły się do samego końca.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 9 (1315) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!