Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ady, Celestyny, Ireneusza 7 Kwietnia 2020, 09:02
Dziś 15°C
Jutro 17°C
Sport
31 Maja, 2019

Słupia p. Kępnem: W blasku olimpijskich medali

23 maja br. na gościnnej pływalni w Słupi pod Kępnem rozegrano XI Olimpiadę Pływacką. Władze Baranowa dokładają starań, by dzieci z gminnych szkół uczyły się pływać. Służą temu nie tylko środki pozyskiwane z Ministerstwa Sportu i Turystyki (program „Umiem pływać” dla dzieci z klas I-III). Dodatkowe zajęcia dla dzieci z klas IV-V finansowane są również z budżetu Gminy Baranów. I właśnie te starsze dzieci wzięły udział w tegorocznej, XI Olimpiadzie Pływackiej.

Oryginalnym podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy w ramach programu nauki pływania jest Gminna Olimpiada Pływacka. Jej kolejna, XI edycja, miała miejsce 23 maja br. na pływalni w Słupi pod Kępnem. Wzięły w niej udział prawie wszystkie dzieci, uczestniczące w zajęciach nauki pływania. Impreza miała wymiar nie tylko sportowy, choć oczywiście nie brakowało ogromnych emocji. Ale jak olimpiada, to olimpiada. Najlepsi nagrodzeni zostali medalami, dyplomami i pływackimi akcesoriami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Baranowie.

~ es

Więcej w nr 22 (1328) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!