Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:52
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Baranów
10 Listopada, 2017

Słupia p. Kępnem: Kolejny raz na Malcie

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi po Kępnem uczestniczyli w wymianie w ramach realizowanego projektu Erasmus+.

Od 18 do 25 października br. kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem wraz z opiekunami uczestniczyła w wymianie w ramach realizowanego projektu Erasmus+. Przed wyjazdem uczniowie uczyli się, jak przygotować się do wyjazdu za granicę, jak prawidłowo poruszać się po lotnisku, a przede wszystkim – jaka pogoda zastanie ich na Malcie i jakie ubrania ze sobą zabrać.
Podczas pobytu na wyspie uczniowie odwiedzili maltańską szkołę partnerską Guardian Angel Secondary Education Resource Centre, gdzie wraz ze swoimi rówieśnikami uczestniczyli we wspólnych zajęciach. Młodzi ludzie nabywali umiejętności nawiązywania kontaktów oraz współpracy z nowo poznanymi osobami. Popołudnia zajęte były przez zwiedzanie pięknej Malty. Uczniowie odwiedzili zjawiskową stolicę Valetta, pierwsze maltańskie miasto Mdina i urokliwe trójmiasto: Vittoriosa, Senglea i Cospicua. Tradycją już stały się wizyty uczniów ZSS w Castello dei Baroni, który jest siedzibą Zakonu Maltańskiego.
Pogoda dopisała, a uczniowie z łatwością mogli zauważyć różnicę pomiędzy maltańską a polską jesienią. Po tygodniu wszyscy szczęśliwie i z uśmiechami na twarzy wrócili do swojego kraju.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!