Marii, Marzeny, Ryszarda 26 Kwietnia 2024, 23:24
Jutro 18°C
18 Maja, 2018

Słupia p. Kępnem: 10 medali na mistrzostwach Polski

XXII Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni razem” – Łomianki 2018.

28 i 29 kwietnia br. w Łomiankach odbyły się XXII Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”. Czworo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem reprezentowało nie tylko powiat kępiński, ale i całe województwo wielkopolskie.
W piątek uczniowie mieli okazję uczestniczyć w meczu Ekstraklasy Legia Warszawa – Korona Kielce, natomiast w sobotę odbyły się eliminacje do niedzielnych finałów pływackich. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie podczas eliminacji, czym zagwarantowali sobie udział w finałach, które zakończyły się dla nich ogromnym sukcesem. Zawodnicy z ZSS w Słupi pod Kępnem zdobyli łącznie aż 10 medali. Mistrzostwo Polski w kategorii do lat 13 zdobył Kacper Klain (złoto za 25 m stylem dowolnym i brązowy medal za 25 m stylem grzbietowym). Ponadto Kacper płynął w trudnej konkurencji na 100 m stylem zmiennym i wywalczył również brązowy medal. W kategorii do lat 16 medale wywalczyli: Wojciech Kolebski (złoty medal za 50 m stylem dowolnym – bijąc przy okazji swój rekord życiowy – 32,90 sekund. Wojtek pobił swój życiowy rekord również w kategorii na 100 m, którą skończył z czasem 1,16,45), Wiktoria Gąszczak (srebrny medal za 100 m stylem klasycznym i brązowy za 50 m stylem klasycznym) oraz Artur Gruszka (srebrny medal za 50 m stylem grzbietowym i brązowy za 100 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal za 50 m stylem dowolnym w kategorii open). Wojtek, Wiktoria i Artur zdobyli również złoty medal w sztafecie 4 x 50 m mix.