Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 18:26
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
17 Stycznia, 2018

Siemianice: Wspólne kolędowanie zbliża ludzi

6 stycznia 2018 r. w kościele parafialnym w Siemianicach odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek.

- Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim, czego nam na co dzień brakuje… - tymi słowami rozpoczął się wyjątkowy noworoczny koncert.
Wydarzenie odbyło się w kościele parafialnym w Siemianicach dzięki uprzejmości ks. proboszcza Marka Olszewskiego.
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zostały wykonane przez dzieci i młodzież z terenu gminy Łęka Opatowska. Gościnnie wystąpili też uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej w Kluczborku.
W trakcie koncertu licznie zgromadzeni goście mogli usłyszeć takie utwory jak: „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Bądź dobry tak jak chleb”, „Mario, czy ty wiesz?”, „Jadą kolędnicy”, „Jezus Malusieńki”, „Gloria, gloria”, „Skrzypi wóz”, „Opłatek”, „Wolne krzesło przy stole” i wiele innych. Występy wokalne przeplatane były słowem zaczerpniętym z Pisma Świętego deklamowanym przy nastrojowym akompaniamencie gitary. Finałem kolędowania było wspólne wykonanie utworu „Przekażmy sobie znak pokoju”. Występ zakończyły owacyjne oklaski zgromadzonych widzów.
Na zakończenie ksiądz M. Olszewski i wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis podziękowali wykonawcom za piękne chwile podczas występu, opiekunom za przygotowanie młodzieży oraz wszystkim zgromadzonym za przybycie.
Organizatorzy wydarzenia szczególne podziękowania kierują do młodych artystów, którzy wystąpili w licznej, ponad stuosobowej grupie, zapewniając piękne, radosne i wzruszające chwile, jak również do wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie koncertu.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!