Alfa, Leonii, Tytusa 19 Kwietnia 2024, 23:48
Dziś 8°C
Jutro 5°C
1 Sierpnia, 2019

Siemianice: Po raz trzeci pobiegli po Puchar Wójta

III Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Łęka Opatowska rozpoczął obchody Dni Gminy, które w tym roku odbywały się w Siemianicach. Rywalizacja na dystansie 10 km zgromadziła na starcie 86 uczestników.

Tegoroczny bieg wygrał Yuriy Blahodir z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugi na mecie zameldował się Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka, a trzeci reprezentant Piasek - Sławomir Urbański. Wśród kobiet rywalizację wygrała Daria Zborowska z Kobylej Góry.
Zwycięzca biegu Y. Blahodir pokonał dystans 10 km w 00:34:46. - Rok temu byłem w tym biegu drugi, dzisiaj udało się wygrać i jestem bardzo zadowolony. Trasa nie była tak trudna, jednak upał powodował, że biegło się bardzo ciężko - mówił triumfator.
13 sekund za nim na mecie zameldował się D. Mazurkiewicz, a trzeci S. Urbański uzyskał czas 00:38:12. - Jestem zadowolony z wyniku, chociaż syn byłby przede mną i pewnie stanąłby na podium, ale zasłabł i niestety nie udało się – powiedział biegacz z Piasek.