Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 01:08
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Łęka Opatowska
9 Listopada, 2017

Siemianice: Orientują się w terenie

Rozegrano mistrzostwa szkolne w biegach na orientację.

25 października br. odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Siemianicach w biegach na orientację w ramach projektu pn. „Uczeń, rodzic, nauczyciel. Razem dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w gminie Łęka Opatowska” dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zawodnicy, posługując się mapą i kompasem, mieli za zadanie, w jak najkrótszym czasie, przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi był dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowił istotę biegu.
Warunkiem sklasyfikowania uczestnika zawodów było potwierdzenie w zadanej kolejności wszystkich punktów kontrolnych. Sprawdzanie obecności na danym punkcie kontrolnym odbyło się standardowo za pomocą karty startowej. Zawodnicy startowali do biegu w odstępie czasowym 5 minut, indywidualnie, według wcześniej ustalonej kolejności. Po ukończonych biegach wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis wręczył zwycięzcom atrakcyjne nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!