Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 29 Listopada 2020, 14:26
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Powiat
27 Października, 2017

S8: Karambol na drodze S8. Zderzyło się 6 samochodów

Na drodze S8 zderzyły się z sobą pojazdy osobowe i ciężarowe. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

W piątek, 20 października br., około godz. 19.00, na drodze S8 na pasie w kierunku Warszawy doszło do dwóch kolizji, które nastąpiły niemal w tym samym czasie i miejscu. W zdarzeniach uczestniczyło łącznie 6 samochodów. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na drodze S8, dokładnie na 94 kilometrze, zderzyło się 5 pojazdów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że samochodów jest 6, a jeden z nich zapalił się. Na szczęście nie był to rozległy pożar i strażacy szybko go opanowali. W trakcie akcji droga w kierunku Warszawy była całkowicie zablokowana niemal do godziny 23.00. Ruch odbywał się tylko jednym pasem – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie kpt. Jarosław Kucharzak.
Kierujący samochodem marki Chevrolet, 29-latek z powiatu żagańskiego, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze doprowadził do zderzenia z innymi samochodami – skodą, za kierownicą której siedział 43-latek z Warszawy oraz citroenem, którym kierowała 27-latka z Siechnic.
Niemal w tym samym momencie kierowca ciężarowego dafa, który najechał na to zderzenie, nie zdołał zahamować i doprowadził do kolejnych kolizji z poprzedzającymi go autami, w tym także audi i busem marki Opel. Za kierownicą busa siedział 52-latek z Ukrainy, a audi – 25-letni mieszkaniec Skarżyska Kamiennej.
Kolizja wyglądała bardzo groźnie, jednak nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.
Kierowca chevroleta ma zatrzymane prawo jazdy i przeciwko niemu zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie. Kierowca ciężarowego dafa, 44-latek z Łowicza, przyjął mandat karny.
Na miejscu zdarzenia działali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz straż pożarna: JRG Kępno, OSP Bralin i OSP Perzów.
Godzinę później, także na drodze S8, samochód potrącił mężczyznę, który zatrzymał się na pasie awaryjnym, aby zmienić koło w swoim samochodzie. Do zdarzenia doszło nieopodal Sycowa (w okolicy węzła Syców-Wschód). Na miejsce przekierowano zastępy JRG Kępno oraz OSP Perzów. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!