Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:05
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Sport
10 Lipca, 2018

Rychtal: Wakacje na sportowo

Na dzieci i młodzież czekają wakacyjne atrakcje sportowe na rychtalskich obiektach sportowych.

Obiekty sportowe w Rychtalu cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak też dorosłych – również w wakacje. Jedną z alternatyw czynnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki i pracy są różne formy usprawniania fizycznego - zarówno te indywidualne, jak i zorganizowane. Rychtalscy animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik tradycyjnie przygotowali kolejne propozycje zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży z gminy Rychtal – czyli wakacje na rychtalskim „Orliku” (w razie niepogody – w hali sportowej). - Na rychtalskich obiektach sportowych proponujemy wiele wydarzeń rekreacyjno-sportowych, z których każdy może wybrać coś dla siebie – podkreślają animatorzy.
W każdy wakacyjny czwartek, od 5 lipca do 23 sierpnia br., od godz. 17.00, na młodych zawodników z gminy Rychtal czekać będą Czwartki Piłkarskie. Na boisku zmierzyć się będą mogli najmłodsi piłkarze w wieku 8-14 lat. Do dyspozycji uczestników będzie arbiter, który nadzorować i sędziować będzie wszystkie mecze oraz nagrodzi medalami trzy najlepsze drużyny. Warunkiem przyznania nagród będzie dobranie co najmniej czterech drużyn spośród przybyłych zawodników.
Kolejna sportowa atrakcja to Turniej Dwójek Siatkarskich. 10 lipca br., o godz. 17.00, będzie można spróbować swoich sił w tym ciekawym sporcie. Wydarzenie skierowane jest do dwójek zarówno męskich, żeńskich, jak i mieszanych. Podobne zasady dotyczyć będą Rozgrywek Dwójek Koszykarskich, które odbędą się 14 lipca br. o godz. 17.00.
Z kolei od 4 do 8 sierpnia na mieszkańców czekać będzie Gminny Wielobój Lekkoatletyczny, a 15 sierpnia br. – VII edycja Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej w Krzyżownikach. Natomiast 25 sierpnia br. - impreza pn. „Bijemy rekordy biegowe na rychtalskim Orliku”. - Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do uczestnictwa w imprezach sportowych – podkreślają animatorzy.
Już teraz zapraszamy także na III edycję Otwartego Biegu Rychtalaka, która odbędzie się 9 września br. Trasa wynosić będzie 10 km, a dzieci i młodzież zmierzą się na krótszych dystansach podczas biegów towarzyszących.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!