Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:17
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Rychtal
9 Listopada, 2017

Rychtal: W małżeństwie i miłości od lat

Złote, Diamentowe i Żelazne Gody w gminie Rychtal.

„Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze, w radości i smutku, bez względu na dobry czy zły los.” – te słowa św. Jana Pawła II przyświecały obchodom Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów par małżeńskich zamieszkujących gminę Rychtal, które odbyły się 24 października br.
Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu, obchodzili: Bolesława i Henryk Jędrzejakowie, Maria i Bogdan Mormolowie, Anna i Bernard Nawrotowie, Krystyna i Henryk Rabiegowie, Irena i Tadeusz Szajniukowie oraz Anna i Lech Winieccy. Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę ślubu, świętowali Kazimiera i Albin Rosowie. Natomiast Żelazne Gody, czyli 65. rocznicę ślubu, uczcili Stanisława i Kazimierz Wcisłowie.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Rychtalu, którą w intencji jubilatów odprawili: proboszcz rychtalskiej parafii ks. kan. Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki ks. kan. Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca ks. Daniel Wawrzyniak.
Po mszy świętej jubilaci i zaproszeni goście przeszli do świetlicy środowiskowej, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Uroczystość otwarła zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rychtalu Agnieszka Sobczyk, która przywitała wszystkich jubilatów, księży pracujących na terenie gminy Rychtal, wójta gminy Rychtal Czesława Balcerzaka, sekretarza gminy Elżbietę Łubieńską-Kopeć oraz skarbnika gminy Krystynę Skibę-Liebner.
A. Sobczyk złożyła życzenia świętującym małżeństwom, a następnie odbył się wspaniały występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rychtalu, przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Hojeńskiej i Justyny Chmury. Dzieci podarowały także wszystkim jubilatom piękne laurki.
Po występach przedszkolaków wójt gminy, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczył jubilatom obchodzącym 50. rocznicę ślubu medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, natomiast wszystkie świętujące pary otrzymały okolicznościowy upominek, kwiaty oraz dyplom z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na wspólnej drodze do następnych jubileuszy.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek, gdzie nie zabrakło symbolicznego toastu i jubileuszowego tortu.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!