Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 20 Stycznia 2022, 11:52
Dziś 1°C
Jutro -1°C
Rychtal
10 Listopada, 2017

Rychtal: Uczniowie coraz sprawniejsi

Wielobój lekkoatletyczny uczniów klas IV-VII szkół podstawowych gminy Rychtal.

18 października br. na rychtalskich obiektach sportowych przeprowadzony został wielobój lekkoatletyczny uczniów klas IV-VII szkół podstawowych gminy Rychtal.
Formuła wieloboju powiązana była z wiekiem kalendarzowym uczestnika i złożona była z pięciu konkurencji: skok w dal z miejsca, skłony tułowia w przód, siady z leżenia w czasie 30 sekund, bieg na dystansie 50 m ze startu wysokiego i bieg zwinnościowy 4 x 10 m. Dzięki powiązaniu wyników z wiekiem kalendarzowym możliwa była wspólna rywalizacja, zarówno młodszych, jak i nieco starszych zawodników, co w wypadku szkół o znacznie zróżnicowanej liczebności przybliża szanse wszystkim zespołom.
Reprezentacje liczyły 20 zawodników, którzy przeszli wcześniej eliminacje w swoich placówkach. Łącznie 60 uczestników wykonało 540 prób sprawnościowych, które należało przeliczyć na punktacje Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Z każdej ze szkół do klasyfikacji generalnej zespołu wchodziła suma punktów uzyskanych przez 15 najlepszych zawodników oraz zawodniczek. – Wszystkich sportowców poddano próbom sprawnościowym, kształtując jednocześnie wśród ćwiczących postawę dbałości o ciało, potrzebę kontroli własnej sprawności fizycznej, tworząc tym samym nawyki związane z profilaktyką zdrowotną – podkreślają organizatorzy: Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik. – Młodzi sportowcy poznawali i stosowali również zasady bezpieczeństwa podczas aktywności fizycznej i utrwalali nawyki związane z prawidłowym stosowaniem technik ćwiczebnych – dodają.
Wartym podkreślenia jest również fakt, że ogół badanych uczniów osiągniął znacznie lepsze wyniki, niż w latach ubiegłych. Spośród uczniów ze szkół gminy Rychtal zaledwie kilku uczniów osiągało wyniki w granicach 300 punktów. W obecnej edycji wieloboju ponad 70 % uczestników przekroczyło ten wynik.
Sędziami, którzy przyjmowali zaliczenia prób od zawodników, byli uczniowie klas trzecich gimnazjalnych z Rychtala. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a najlepszy uczeń w każdej szkole otrzymywał dodatkowo dyplom.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!